Karmimy Słowem
i zupą

Niesiemy nadzieję i wsparcie osobom w kryzysie bezdomności na każdym etapie ich powrotu do samodzielnego życia w społeczeństwie.
O NAS

Kim jesteśmy?

Kościół Uliczny tworzą ludzie różnych profesji i zainteresowań, których życiową pasją jest docieranie do ludzi z miłością i Ewangelią tam, gdzie oni są – na ulicy. Naszą inspiracją jest Jezus Chrystus, który szedł do ludzi potrzebujących, ubogich, samotnych, bezdomnych i odrzuconych, aby zanieść im nadzieję i głosić Królestwo Boże w mocy znaków i cudów.


Kościół Uliczny jest inicjatywą ponadwyznaniową opartą na współpracy lokalnych kościołów i wspólnot chrześcijańskich. Każdy Kościół Uliczny jest autonomiczny, a fundamentem jego dobrego funkcjonowania jest miłość i szacunek dla wzajemnej różnorodności. Spotykamy się w wielu miejscach w Polsce na cotygodniowych nabożeństwach na ulicy, by wspólnie uwielbić Boga, głosić Jego Słowo, modlić się o chorych i nieść praktyczną pomoc potrzebującym.


POZNAJ NAS

Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat.

- Thomas Keneally
BĄDŹ TEGO CZĘŚCIĄ

KOMU POMAGAMY?

Wydawałoby się, że nie, gdyby nie historie ludzi, dla których kilka słów zachęty i miska zupy były początkiem całkowitej transformacji. 

Rafał przyszedł na Patelnię tylko po to, żeby zjeść. Nie widział sensu swojego życia. Rozmowa z naszym wolontariuszem oraz ciepły posiłek, który otrzymał były początkiem wydarzeń, które doprowadziły go do miejsca, w którym dzisiaj może powiedzieć, że bezdomność jest dla niego przeszłością. 

Roman, żył w bezdomności kilkanaście lat, a dzisiaj sam chodzi i mówi innym, że zmiana jest możliwa, bo sam jej doświadczył. 

Tak! Takie proste rzeczy jak słowo nadziei i miska zupy mogą odmienić czyjeś życie. Dla kogoś to może być początek nowego życia!

NASZ CEL

Wesprzyj nas!

Razem możemy zmienić świat wokół nas i ZANIEŚĆ DOBRO tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Zapoznaj się z naszymi działaniami, wesprzyj nas i sam zobacz, że Twoje zaangażowanie ma znaczenie.
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram