Historia

kosciol_01Kościół Uliczny to inicjatywa grupy warszawskich chrześcijan, których pragnieniem jest niesienie dobrej nowiny najuboższym i bezdomnym (ale nie tylko!).

W każdą środę przy metrze centrum, w kościele “bez ścian i drzwi” chrześcijanie uwielbiają Boga, głoszą Jego Słowo i niosą praktyczną pomoc potrzebującym poprzez wydawanie gorących posiłków i pomaganie w wyjściu z uzależnienia.

Misja uliczna rozpoczęła się w 2006 roku z inicjatywy Rafała Zabłockiego i Agnieszki Capitanio, których pragnieniem było docieranie z ewangelią do osób bezdomnych.

W 2009 roku liderem służby został Paweł Bukała. Obecnie zaangażowani są w nią chrześcijanie z jedenastu warszawskich wspólnot (grupa ta wciąż się powiększa).

1 września 2010 roku Kościół Uliczny przeprowadził pierwsze nabożeństwo “na ulicy”. Współorganizatorem pierwszego spotkania był Artur Pawłowski lider Street Church w Calgary w Kanadzie.

Cele Kościoła:

– Organizujemy cotygodniowe spotkanie Kościoła Ulicznego w środy o godz. 19.00 przy Metrze Centrum w Warszawie oraz we wtorki o godz. 19.00 w okolicach Dworca Wileńskiego, podczas których dzielimy się Dobrą Nowiną o Jezusie Chrystusie oraz rozdajemy ciepłe posiłki.

– Naszą wizją jest podnoszenie bezdomnych z ich beznadziejnego stanu, w którym tkwią. Chcemy pomóc im wyjść z uzależnień, pragniemy im dodać motywacji do życia i natchnąć nadzieją oraz pomóc im odnaleźć cel i sens życia w Jezusie Chrystusie.

Zachęcamy :
Kościół Uliczny składa się z ludzi takich jak Ty. Każda osoba zainteresowana ma tę samą pasję aby dotrzeć do zgubionych. W służbę Kościoła Ulicznego zaangażowanych jest wiele osób. Są to osoby które głoszą ewangelię, prowadzą uwielbienie, modlą się, rozdają posiłki, są zaangażowane w dowożenie bezdomnych i uzależnionych do ośrodków w całej Polsce itp.