Ośrodek

Chrześcijański ośrodek terapeutyczny dla osób bezdomnych i uzależnionych "Nowy Początek".

Ośrodek dla osób bezdomnych i uzależnionych "Nowy Początek" w Warszawie przy ul. Łabędzia 37 powstał w maju 2011 r. z myślą o osobach bezdomnych i uzależnionych, które pragną rozpocząć swoje życie od nowa. Jest on kontynuacją misji Kościoła Ulicznego w Polsce.

Jego zadaniem jest udzielanie kompleksowej pomocy osobom borykającym się z problemami uzależnienia i bezdomności. Ośrodek oferuje program nakierowany na duchową i psychiczną przemianę w oparciu o Słowo Boże. Wykłady i wspólne studiowanie Słowa Bożego prowadzą doświadczeni wierzący z różnych społeczności chrześcijańskich.

Program ośrodka obejmuje społeczności terapeutyczne, terapię indywidualną i zajęciową. Ośrodek funkcjonuje jako misja Kościoła Bożego w Chrystusie, a wspierany jest przez różne społeczności chrześcijańskie.

Następnym etapem na drodze do samodzielności jest program hostelowy – mieszkanie treningowe skierowany jest do osób, które ukończyły pełny program terapii uzależnień w ośrodkach resocjalizacyjnych. Jest to etap przejściowy pomiędzy pobytem w ośrodku, a samodzielnym funkcjonowaniem w społeczeństwie. Mieszkanie treningowe tworzy warunki do prawidłowego przebiegu procesu wychodzenia z bezdomności i ma na celu złagodzenie tego procesu gwarantując zabezpieczenie w sytuacjach kryzysowych oraz zapewnienie wsparcia specjalistów terapii uzależnień, psychologa oraz pracownika socjalnego -

Ty też możesz pomóc!

Ośrodek nie prowadzi działalności gospodarczej. Jego funkcjonowanie możliwe jest wyłącznie dzięki wsparciu od osób prywatnych, firm, instytucji i kościołów. Liczba osób, którym możemy pomóc zależna jest od środków finansowych jakimi dysponujemy. Dlatego każda, nawet najmniejsza wpłata jest dla nas niezmiernie ważna.

Możesz także wesprzeć pracę Ośrodka przekazując na jego rzecz:
– produkty żywnościowe
– środki czystości i środki higieniczne
– odzież i inne dary rzeczowe

W przypadku wsparcia w takiej formie prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Odwiedź stronę ośrodka: http://www.nowypoczatek.org